Kézilabda

Kézilabda: kettős vereséggel esett ki a Fradi a BL-ből

Sajnos igazából egy percig nem volt kérdéses, hogy a bukaresti 30-25-ös vereséget követően a Ferencvárosnak összejön-e a bravúr, azaz a Final4-ba jutás a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének budapesti visszavágóján. Torstensson vezetésével ugyanis hamar 6-3-ra húzott el a vendég CSM – igaz, előbb ekkor, majd 9-6-ot követően is visszazárkózott a hősiesen küzdő Fradi, a kapuban Bíró Blanka remekelt. A félidőre Jovanovics klasszis megoldásainak is köszönhetően egygólos fórral mehetett a hazai gárda, a közönség legnagyobb örömére.

A második játékrészben sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, minden Fradi-játékos elemében volt, igaz, a Bukarest sem hagyta magát – hogy aztán az utolsó öt percben kegyetlenül kihasználja a zöld-fehér hibákat: az 58. minutumban kettővel vezettek, amire már nem jött igazi válasz. Derekasan helytállt, ám kiesett a BL-ből Elek Gábor együttese – az odavágó rosszul sikerült hajrája nem kellett volna…

Kézi MK: a sportág ünnepét hozta a Veszprém-Szeged finálé " KÉZILABDA › Férfi NB I

Telekom Veszprém-MOL-Pick Szeged 23-22 (13-9) A férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének utolsó meccsét a két hazai gigász, vagyis a Veszprém és a Szeged vívta. Az aranycsata eleje a trónkövetelő Tisza-partiak szája íze szerint alakult, Bánhidi révén 3-1-re vezettek. A címvédő veszprémieknek volt erre válaszuk, egy 5-0-s sorozattal rukkoltak elő.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:

FTC-Rail Cargo Hungaria – CSM Bukarest (román) 26–27
(15–14)

Budapest, BOK-csarnok, 4000 néző. Vezette: Arntsen, Röen (norvégok)

Fradi:
 Bíró – Lukács 4, Kovacsics 3 (2), Pena 4 (2), Snelder 1, Zácsik 1, Schatzl 5. Csere: Szikora (kapus), Szekeres, Jovanovics 6, Mészáros R., Szucsánszki 2. Edző: Elek Gábor

CSM:
 Grubisic – Martín 5 (1), Ayglon 1, Gulldén 3, Manea 4, Torstensson 4,Mehmedovics 1. Csere: Ungureanu (kapus), Böhme, Bradeanu 1, Curea 1, Niombla 4 (2),Lobacs, BAZALIU 3. Edző: Per Johansson

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–2. 9. p.: 3–6. 13. p.: 6–6. 19. p.: 9–11. 25. p.: 13–12. 36. p.:17–18. 42. p.: 19–20. 49. p.: 20–23. 52. p.: 23–23. 58. p.: 25–27

Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/3

Továbbjutott: a CSM, kettős győzelemmel, 57–51-es összesítéssel